Ogłoszenia

XXIII Niedziela Zwykła

 1. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu obchodzimy:
  W środę – wspomn – św. Jana Chryzostoma,
  W czwartek – święto – Podwyższenia Krzyża Świętego,
  W piątek – wspomn – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  W sobotę – wspomn – św. Korneliusza i Cypriana.
 2. Dziś w Markowej odbędzie się beatyfikacja Wiktorii i Józefa Ulmów z dziećmi. Jest to pierwsza polska rodzina, która zostanie beatyfikowana. Polecajmy za ich wstawiennictwem rodziny parafii.
 3. Msze święte według porządku niedzielnego.
 4. Do 17ego września bardzo prosimy klasy 8, 7 i 6 które będą się przygotowywać do bierzmowania aby z zakrystii odebrały kartę zgłoszenia i wspólnie wypełnili z rodzicami i opiekunami prawnymi.
 5. Najbliższy tydzień to czas odpustu w naszej parafii. W czwartek Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego Msze o 7.00 i główne uroczystości na 18.00. W tym roku Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. dr hab. Sławomir Stasiak, profesor nadzwyczajny Instytutu Nauk Biblijnych i rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Wygłosi również Słowo Boże. Liczymy na obecność wszystkich parafian. Niech dar modlitwy będzie wyrazem wdzięczności za łaski minionego roku. Okazja do spowiedzi przed odpustem w środę od 17.30.
 6. W przyszłą niedzielę festyn parafialny. Przypominamy że z racji festynu 17.09 w niedzielę nie ma mszy wieczornej. Msza za chorych i umierających na 11.30. Po sumie rozpocznie się rodzinne spotkanie. Będzie wiele zabaw dla dzieci, doskonali wykonawcy i znakomite zespoły, bardzo dobrze zaopatrzona część gastronomiczna. Prosimy nadal osoby aby zapisać się do pieczenia ciasta na festyn. Prosimy aby nie były to ciasta z piankami aby były bardziej trwałe i nie pokrojone. Zachęcamy do zapisania się w zakrystii lub pod chórem. Bardzo prosimy aby parking przy kościele zostawić pusty, aby przestawić samochody.
 7. Msze Św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00.
 8. Już dzisiaj ogłaszamy że kolejne spotkanie wolontariatu odbędzie się po festynie a nie 13.09 jak wcześniej ogłaszaliśmy.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę od godz. 17:00 do 17:30 i w sobotę od godz. 8:00 do 8:30.
 10. We wtorek o 18.40 spotkanie dla członków Służby Liturgicznej i dla chętnych do służenia przy ołtarzu. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej
 11. W środę 13.09 po Mszy wieczornej spotkanie w sprawie festynu i odpustu parafialnego.
 12. W czwartek od 17.00 Adoracja , od 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 13. W sobotę o 11.00 spotkanie scholii i chętnych do śpiewania.
 14. Z uwagi na mniejszą liczbę księży uprzejmie prosimy o zamawianie Mszy Świętych
  z wyprzedzeniem. Prosimy także by w przypadku śmierci kogoś bliskiego sprawy terminu pogrzebu ustalać najpierw z księdzem proboszczem a później z firmą pogrzebową.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 16. Przy stolikach zbierane są ofiary na budowę kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom.