Ogłoszenia

XXXI Niedziela Zwykła

 1. Msze święte według porządku niedzielnego. Codziennie do 16 listopada wypominki o 17.15. Nadal są wyłożone kartki tzw. wypominki. Wypełnione kartki nazwiskiem rodziny i z adresem prosimy wrzucać do skrzynki przy prezbiterium. Dzisiaj I niedziela miesiąca zmiana tajemnic po sumie o 13.00. Adoracja do 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Są już do nabycia poświęcone opłatki oraz kalendarze WSD za 15 zł.
 2. Za tydzień odbędzie się rejonowy dzień skupienia dla Domowego Kościoła.
 3. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych – możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych (za nawiedzenie cmentarza w inne dni – odpust cząstkowy, również wyłącznie za zmarłych). Odpust zupełny zyskujemy tylko raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: Wzbudzić intencję jego otrzymania. Być w stanie łaski uświęcającej. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. Odnowić jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu (np. „Zdrowaś Maryjo”).
 4. Msze Św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. 
 5. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy Wieczornej.
 6. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla 8 klasy we wtorek po Mszy wieczornej. Wszystkie daty dla wszystkich roczników są zapisane na tablicy ogłoszeń i na Facebooku parafialnym. 
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę od godz. 17:00 do 17:30 
  i w sobotę od godz. 8:00 do 8:30.
 8. W czwartek od 17.00 Adoracja, od 17.15 Modlitwa za zmarłych- Wypominki 
 9. W sobotę o 11.00 spotkanie scholii i chętnych do śpiewania a o 12.00 spotkanie dla członków Służby Liturgicznej i dla chętnych do służenia przy ołtarzu. 
 10. W sobotę, 11 listopada obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. W tym szczególnym dniu dziękujmy Bogu za dar wolności i prośmy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Uprzejmie informujemy, że 11 listopada /sobota/ o godz. 18.00 w Sanktuarium  Św. Jacka będzie rozpoczęcie peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej diecezji. Mszy Św. będzie przewodniczył Bp. Andrzej. Po Mszy sw. zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji uświęcenia rodzin. 
 11. Informujemy że kurs przedmałżeński odbywać się będzie do 13ego do 17ego listopada 2023 od godz. 19.00 do 21.00 w Parafii Królowej Polski w Legnicy.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 13. Przy stolikach zbierane są ofiary na budowę kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom.