Ogłoszenia

Niedziela Palmowa

  1. Msze święte według porządku niedzielnego. Dzisiaj poświęcenie palm. O 11.30 uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 17.15. 
W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 15.00. Dzisiejsza taca na spłatę witraży.
   Także dzisiaj po Mszy wieczornej w naszym kościele odbędzie się niezwykły koncert pt. 
”W Ogrójcu”. Warto zostać wieczorem 24.03.2024 po Mszy Św. o godz. 18.45. Koncert będzie mieć dostojną oprawę muzyczną i świetlną. Wstęp wolny. 24 marca, czyli Niedzielę Palmową, w legnickiej katedrze o 16.00 odbędzie się koncert muzyki pasyjnej. Do odwiedzenia świątyni i kontemplacji męki Jezusa zapraszają duszpasterze parafii i członkowie chóru Cantus Mirabilis z Danielem Dziudą oraz Pawłem Bębenkiem.
  2. Zachęcamy do pomocy przy dekoracji w poniedziałek i we wtorek po Mszy wieczornej. Prosimy także osoby odpowiedzialne w grupach o wyznaczenie osób do adoracji na piątek i sobotę.
  3. Msze w tygodniu od poniedziałku do środy 7.00 i 18.00. Od czwartku przeżywamy Triduum
  4. Zapraszamy na wyjazd do Medjugorie liczba miejsc jest ograniczona. Zostało tylko 6 miejsc. Wyjazd 24.06 do 02.07. Zobaczymy Wiedeń, Zagrzeb, Medjugorie, Mostar, Blagaj, Wodospady Kravica, Veprić, Split i Trogir. Zapisy u Księdza Bartosza. Plakaty dostępne na stolikach koło wyjść z kościoła.
  5. W poniedziałek spotkanie Kręgu biblijnego a we wtorek zapraszamy 7 i 6 klasy przed bierzmowaniem na spotkanie formacyjne.
  6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę od godz. 17:00 do 17:30.

PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO I UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA

WIELKI CZWARTEK — Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa

Godz. 19.00 — Msza św. Wieczerzy Pańskiej Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy (ołtarza wystawienia) i adoracja do godz. 22.00. Księża przed południem wraz z biskupami sprawować będą Mszę św. w Katedrze.

II. WIELKI PIĄTEK — Dzień męki i śmierci Pana Jezusa

W tym dniu obowiązuje post ścisły — nie spożywamy potraw mięsnych i ograniczamy spożycie co do ilości.
9.00 – 19.00 – czuwanie w Ciemnicy — towarzyszenie Chrystusowi cierpiącemu. Czuwanie jest indywidualne z tym, że o 15.00 – Droga Krzyżowa. Godz. 19.00 — Liturgia Wielkiego Piątku. Po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i adoracja aż do Wigilii Paschalnej. Czuwanie i adoracja do 22.00

III. WIELKA SOBOTA — Dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie.

Poświęcenie pokarmów: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00. Od 9.00 do 20.00 – adoracja indywidualna. Zbiórka Pokarmów do stołówki dla biednych.

IV. NOC PASCHALNA — Noc przejścia Chrystusa ze śmierci do życia

Sobota godz. 20.00 — Wigilia Paschalna. To wyjątkowa i jedyna w roku uroczystość z bogactwem symboli liturgicznych, Słowa Bożego i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świece) Procesja rezurekcyjna jest ogłoszeniem światu, że grób jest pusty a Jezus zmartwychwstał.

V. WIELKANOC — Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!!!

Plan Mszy : 6.00, 8.30 ,10.00, 11.30, 13.00, 18.00 Msze św. będą odprawiane w intencji parafian. 
Poniedziałek Wielkanocny – II Dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. jak w niedzielę

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Przy stolikach zbierane są ofiary na budowę kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom.

Zachęcamy do kupna krzyżyków. Krzyżyki wykonane są z drewna oliwnego. Wykonały je rodziny chrześcijańskie z Betlejem. Dzisiaj ze względu na trwającą wojnę i brak pielgrzymów, chrześcijanie którzy żyją pracując dla odwiedzających miejsca święte stracili pracę i źródło utrzymania swoich rodzin. Zakupiony Krzyżyk jest wsparciem dla naszych braci w wierze żyjących w Betlejem. W zamian za to wsparcie oni obiecują nam swoją modlitwę w miejscu narodzin Jezusa.