Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dawniej piąta niedziela Wielkiego Postu otwierała tzw. Okres Męki Pańskiej szczególnie akcentujący przygotowanie Pana Jezusa do swojej kaźni i męczeńskiej śmierci. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii mówi: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie”, po czym wskrzesza z martwych Łazarza. Przypomina nam to o tym jak niewiele znaczy śmierć w obliczu życia wiecznego. Jest ona tylko kolejnym etapem na naszej drodze, tak jak śmierć Jezusa była kolejnym etapem na drodze ludzkiego odkupienia.
  Msze święte według porządku niedzielnego. Dzisiaj kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali 
z kazaniem pasyjnym o 17.15. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17.15. W zeszłą niedzielę zebrano na protezę 5816, 93 zł. Bóg zapłać wszystkim wspierającym.
  W przyszłą niedzielę poświęcenie palm. Za tydzień po Mszy wieczornej w naszym kościele odbędzie się niezwykły koncert pt. “W Ogrójcu”. Warto zostać wieczorem 24.03.2024 po Mszy Św. 
o godz. 18.45. Koncert będzie mieć dostojną oprawę muzyczną i świetlną. Wstęp wolny.
 2. Msze w tygodniu 7.00 i 18.00.
 3. Zapraszamy na wyjazd do Medjugorie liczba miejsc jest ograniczona. Zostało tylko 6 miejsc. Wyjazd 24.06 do 02.07. Zobaczymy Wiedeń, Zagrzeb, Medjugorie, Mostar, Blagaj, Wodospady Kravica, Veprić, Split i Trogir. Zapisy u Księdza Bartosza. Plakaty dostępne na stolikach koło wyjść z kościoła.
 4. W poniedziałek spotkanie Kręgu biblijnego a we wtorek zapraszamy 8 klasy przed bierzmowaniem na spotkanie formacyjne.
 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę od godz. 17:00 do 17:30 i w sobotę od 8.00 do 8.30.
 6. Planujemy wziąć udział w pielgrzymce do Sanktuarium Meki Pańskiej w Tyńcu Legnickim. Spotkanie organizacyjne dla osób chętnych do wzięcia udziału odbędzie się w środę po Mszy wieczornej. Najpóźniej do 19.03 musimy przekazać listę i wpłacić wpisowe 30 zł prosimy o uzupełnienie danych.
 7. W środę od 16.30 do 17.00 ksiądz proboszcz będzie po raz ostatni udostępniać dokumenty do Urzędu Skarbowego.
 8. W czwartek od 17.00 adoracja i 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 9. W piątek zapraszamy po Mszy wieczornej całą służbę liturgiczną- także dorosłych. Scholę zapraszamy na próbę w sobotę na 11.00.
 10. W piątek 22 marca w Legnicy odbędzie się Miejska Droga Krzyżowa ulicami miasta. Początek 
o godz. 19.30 w Katedrze legnickiej. Rozważania poprowadzi biskup Piotr Wawrzynek.
 11. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania prosimy jeszcze tylko dzisiaj aby zgłosić chorych którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć Pana Jezusa. 22 marca od 9.00 przyjdziemy 
z posługą do chorych.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Można ze stolików brać obrazki z modlitwą do św. Michała Archanioła.
  Przy stolikach zbierane są ofiary na budowę kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom.